Ławy

Ławy Jest 6 produktów.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Jak wybrać ławę do salonu?

Przede wszystkim powinniśmy zadać sobie jedno ważne, ale to naprawdę ważne pytanie... jaką ławę kupić? A potem ją kupić :). Oczywiście żartujemy sobie, ale będąc poważnym — naprawdę warto zacząć od pytań. Powinniśmy się zastanowić jakich funkcji potrzebujemy, jak będziemy użytkować mebel i jaki rozmiar najbardziej nam odpowiada. Ponadto przydałoby się też przemyśleć kwestię materiału, z którego ma być wykonany mebel. To bardzo ważne, gdyż różne materiały mają różne właściwości. Ława do salonu drewniana będzie trwała i solidna, ale też i ciężka. Podobnie jak ława kawowa na metalowej podstawie. W porównaniu z poprzednimi mebel z MDF-u może być 2., a nawet 3-krotnie lżejszy. Oczywiście łącznie z wagą mebel traci na trwałości i jest bardziej podatny na uszkodzenia. Kolejnym dosyć popularnym rozwiązaniem do salonu jest ława szklana. Ciekawy mebel, który ma swoich zwolenników, ale i przeciwników. Można go kochać za nowoczesny, czysty design, ale i nienawidzić, bo uwielbia się palcować. Niektórzy również najzwyczajniej nie mają zaufania do szkła, szczególnie gdy po domu biegają małe dzieci.

 

Ława kawowa do pokoju dziennego i nie tylko

Ława kawowa to mebel, który z powodzeniem znajdzie zastosowanie poza salonem. To idealne rozwiązanie do hallu, czy też korytarza, gdzie może służyć nam jako stolik pomocniczy. Położymy na nim klucze, parasolkę, czy zakupy, ale i wszystko, co chcemy mieć pod ręką. Podobne zastosowanie dla ławy kawowej znajdziemy w jadalni, czy kuchni. Ponadto to obowiązkowy mebel w różnego rodzaju przedsiębiorstwach — w poczekalniach, recepcjach i gabinetach.

 

Ława rozkładana — od salonu do jadalni

Ława rozkładana to świetny wybór do salonu. Szczególnie to rozwiązanie przypasuje osobom, które lubią przyjmować gości w salonie. Na co dzień złożona nie zajmie zbyt wiele miejsca. W razie potrzeby w szybki i łatwy sposób powiększymy powierzchnię blatu. Gdy dołożymy do tego regulację wysokości, dostępną w wybranych modelach, otrzymamy pełnoprawny stół jadalniany. Ława rozkładana sprawdzi się przede wszystkim w małych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na jadalnię. Mebel docenią również wszyscy mieszkańcy kawalerek, którzy szukają mebli funkcjonalnych. W takich przestrzeniach wszelkie rozwiązania typu 2w1 pozwalają zaoszczędzić powierzchnię, która jest na wagę złota.